
To już kolejna edycja małopolskiego projektu „Już pływam” w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
Uczniowie 10 szkół z gminy Andrychów będą mieli możliwość zdobycia umiejętności pływania. W programie weźmie udział 180 uczniów klas I – III szkół podstawowych.
Nauka pływania będzie realizowana podczas wakacji od 13 do 18 lipca 2026 roku. Zajęcia prowadzone będą w 15 osobowych grupach, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, w liczbie 12 godzin nauki pływania dla każdej grupy. Poza zdobyciem umiejętności pływania, dzieci nauczą się zasad bezpiecznego przebywania nad różnymi akwenami.
Zachęcamy dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu, stwarzamy szansę na odkrycie i rozwój sportowych talentów, poprawimy kondycję i podniesiemy ogólną sprawność fizyczną.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Całkowity koszt projektu wynosi 59 120,00 zł, w tym wsparcie finansowe otrzymane z Województwa Małopolskiego 11 230,00 zł.